Bir Seçim Hikayesi – Ankara Yanıyor!

Haziran 2015. Seçimlere çok az bir süre kaldı. Sizde oy verecek parti bulamıyor musunuz?

Ülkenin hali harap. Gidişat kötü. Bu gidişata ancak onlar dur diyebilirlerdi!

Bu sefer kalkıp bizim ülkemizi kurtarmak için geldiler! Diğer bölgeleri daha sonra ele alacağız ama ilk olarak başkentimiz Ankara’dan başlayalım. Çünkü Ankara yanıyor!!

Ankara 1. bölgede resmen yangın var. Bu ülke çok savaş gördü ama böylesini iddaa ediyoruz görmedi!

İşte partilerin Ankara 1. bölge adayları!

1. İron Man – AKP 

geekiysecim iron man

Aksi düşünülemezdi elbette. Hükümet ile ortak projeler yürütmeyi seven İron Man, 13 senedir iktidarda olan Adalet ve Kalkınma Partisi ile yürekten bir bağ kurmuş gibi gözüküyor.

2. Kaptan Amerika – CHP

geekiysecim-kaptanankara

Yoksa artık “Kaptan Ankara” mı demeliyiz? Muhalefet olmaktan sıkılan Cumhuriyet ve Halk Partisi artık geminin dümenini ele almak istiyor.

3. Superman – MHP

geekiysecim-superman

Her zaman aşırı vatan, millet sevgisi ile öne çıkmış bir parti olan Milliyetçi Hareket Partisi bu zorlu yarışı kazanmak için galaksiler arası bir hamle yapmış. Bu hamle ile kızgın rekabette önemli bir yer ediniyor MHP.

4. Örümcek Adam – BBP

geekiysecim-orumcekadam

Partinin kurucusu olan Muhsin Yazıcıoğlu‘nu bir helikopter kazasında kaybetmenin derin üzüntüsü ile zor günler geçiren ve toparlanmakta zorlanan Büyük Birlik Partisi bu yarışta bende varım diyor. MHP gibi milliyetçi özelliği ile öne çıkan partinin adayı gösteriyor ki helikopter kazası(!) konusu henüz kapanmadı.

5. Hulk – HDP

geekiysecim-hulk

Artık silahlı propaganda yapmak istemediğini, siyasi başarı hedeflediğini açıklayan Halkların Demokratik Partisi bu amaç doğrultusunda önemli bir adım atmışa benziyor.

6. Thor – TKP

geekiysecim-thor

Sosyalist düşüncenin taşıyıcısı olan Türkiye Komünist Partisi bu yarışı rakiplerinin hatalarını düzelterek kazanmayı hedefliyor. Bizlere sınırsız ve ücretsiz elektrik vaadediyor.

7. Natasha Romanoff – DP

geekiysecim-nowanoff

Kökleri Celal Bayar’a kadar dayanan Demokrat Parti, Türkiye’nin ilk ve tek kadın başbakanı Tansu Çiller’inde partisidir aynı zamanda. Mazisinde bulunan başarıları tekrarlamak isteyen parti “Tarih tekerrürden ibarettir.” şiarından hareketle yola çıkıyor.

Bonus: Yandım Ali – Bağımsız

geekiysecim-bagimsiz

Milletin adamı, içimizden biri, tokadı ile nam salmış. Kanı deli akan bıçkın bir İstanbul kabadayısı olan Yandım Ali, herşeyi bir kenara bırakıp vatan millet aşkına siyasete soyunuyor ve ekliyor “Delikanlı adam parti tutmaz!

Oyunuzu kime vereceğinize karar verdiniz mi? Yorumlarınızı alalım. 

  , , , , , , ,


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir